Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: külalistevool

monica
Külaline
Postitatud 25.07.2005 kell 08:24
Oleme 2 aastat abielus olnud. Alguses rääkisime, et tahame, et meie kodu oleks väga külalislahke ja kõik sõbrad oleksid oodatud. Kutsusime neid ja siis ikka valmistasin midagi head ja paremat ja jutustasime nendega poole ööni jne. Nüüd olen sellest surmani väsinud ja tüdinud. Ikka üritan koogi teha või piruka, ise vihane, tahaks vahel lihtsalt üksi ka olla ja raamatut lugeda.
Mehele ei mõju see kuidagi, aga mina ju koristan pärast nõusid ja tubasid ja teen ettevalmistusi. Vahepeal lähen lihtsalt kodust ära kui tean, et keegi jälle tuleb. Veel hullem on ju see, et ega nad ei teatagi, lihtsalt tulevad ja naeratavad. On toredad, ainult mina muutun järjest mittetoredamaks. Kui tulevad, siis teen mehele nägusid ja lähen poodi. Üldiselt on mul juba selline tunne, et mõni sõber saab sellest aru, ja arvab, et ma lihtsalt ei salli neid. Tegelikult ei salligi enam. Olen üritanud mehega sellest rääkida, kogu tema vastus on, et ära siis tee neid kooke...
Triinu
Külaline
Postitatud 25.07.2005 kell 12:13
Minul just vastupidine mure. Mu mehele EI meeldi kui külalised käivad ja ka külas ei meeldi käia. Tunnen just sellest õusalt puudust. Kodus on küll oma pere keskel tore, kuid vahepeal oleks vaja ka välja saada. Eks mõlemad äärmused ole halvad!
Sõber
Külaline
Postitatud 25.07.2005 kell 15:21
Leppige oma sõpradega kokku näiteks mingi päev, kus kõik nad on teretulnud. Meil on laupäevane päev, kus teeme sauna ja käib palju külalisi. Muul ajal oleme oma perekeskis. Very Happy
Ene Raudla
Kliiniline lapsepsühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 28.07.2005 kell 14:49
Tere!
Külalised iseenesest on toredad, kuid kui nende vastuvõtt muutub kohustuseks, siis tuleb selles olukorras midagi muuta.
Olete loonud olukorra, kus külalised saavad aru, et teie poole külla tulla on lubatud ja oodatud. Nad ei tea, et see on muutunud ülekäivaks kohustuseks.
Teie mees tunneb külalistest vaid rõõmu, sest tema saab näidata, kui tubli naine tal on, mida kõike ta oskab ja suudab. Mees ei tee seda halbade kavatsustega. Ka tema ei tea, kui vastuvõetamatuks on see olukord teie jaoks muutunud.
Mida selle olukorraga siiski teha?
Kelle probleem see on? Tundub, et probleem kuulub Teile. Seega peate Teie probleemile vastu astuma. Mina-sõnumitega andma eelkõige abikaasale teada, missuguseid tundeid Teis külaliste vool tekitab. Kaasata probleemi lahendamisse ka mees. Mida te koos selle olukorraga saate ette võtta? Missugused lahendused on Teil, millised abikaasal. Leidke nendest lahendusvariantidest mõlemale sobivad.
Kuidas öelda "Ei"? Kuidas kehtestada uus olukord külaliste jaoks.
Kui me tahame mingile asjale "Ei" öelda, siis peame kindlalt teadma, millele "Ja" ütleme.
Te olete kindlasti tubli naine ka siis, kui külaliste vastuvõtuks vähem pingutate.
Mis on Teie pere edukuse mõõdupuuks? Kas selleks on külaliste arv?
Või on selleks armastav ja hooliv suhe, kus vaba aeg investeeritakse armastusse ja teineteise hoolimisse?
Või on selleks mõõdupuuks midagi muud?
Mõelge selle üle!
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!