„Käime ringi ja avastame tükkhaaval maailma.
Sina minu jaoks ja mina sinu jaoks”.

(Kalju Kangur, raamat „Puud, mis virvendavad lindude laulust”)

KOOS KASVAMINE

Kiirete igapäevatoimetuste kõrval on oluline, et vanemad leiaksid sagedamini aega kükitada lapse kõrvale ning vaadata asjade ja inimeste peale tema silmade läbi. Sageli võib olla päris põnev ja vajalik tunnetada maailma nii, nagu laps seda teeb. Saada osa tema maailmast koos selle rõõmude ja muredega ning mitte jääda vaid pealt (või üle-) vaataja rolli.
Oluline on olla olemas. Siin ja praegu, omaenda lapse jaoks. Märgata. Kuulda. Arvestada temaga. Mõelda naljakatele asjadele nagu miks ta eelistab triibulisi sokke ühevärvilistele või porgandit kaalikale.
Kasvada koos – see on väärtus, mida ei ole võimalik kunagi üle hinnata!

MEIE LAPSED ON ERILISED!

Kas mäletate oma lapse sündimise päeva? Tal olid oma emme silmad ja oma issi nina. Ja isegi vanavanemad kinnitasid, et see ongi maailma kõige ilusam laps. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkavad aga lapse ja vanema maailm üksteisest eralduma. Vahel tundub, et mingil hetkel räägivad laps ja vanem lausa eri keeli. Kas üksteisest võõrandumine on ikka paratamatu? Võta hetkeks aeg maha ja mõtle: kui õnnelik ma ikkagi olen, et mul on nii eriline ja armas laps!

VÄÄRTUSED

Kui laps läheb matkale, tuleb talle kaasa pakkida palju erinevaid vajalikke asju. Samasugune, lihtne eluks tarviliku kaasapakkimine toimub iga päev lapse elus. Et hästi hakkama saada, ei piisa võileibadest ja soojast kampsunist. Laps saab kodust kaasa väärtushinnangud, hoiakud ja oskused. Need võivad olla tema edasisel teekonnal heaks teemoonaks või hoopis raskeks koormaks.