Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lastevahelised tülid :: Lastevaheline tüli

Ema
Külaline
Postitatud 17.06.2016 kell 13:40
Tere. Kirjutan teile,kuna mõistus otsas. Äkki on teil mingit soovitust,kuidas peaksin ma käituma sellises situatsioonis. Mul on 14 aastane poiss,keda kiusab norib ja mõnitab tema klassikaaslane. Olen alati öelnud poisile,et ära tee välja ja kõnni minema. Koolis pidi see poiss samuti norima. Õpetajat on teavitatud ning seega poiss hoidus kõrvale,või kiusas siis kui õpetajat ligidal ei ole. Kaevata poiss ei taha,kardab,et siis hakkatakze teda veel rohkem norima. Nüüd on koolivaheaeg ,kuna see poiss elab ka samas kohas,kus meiegi siis puutuvad nad omavahel ka kokku. Probleem on rohkem nagu tema emas. Viimas korda juhtus poiste vaheline tüli noortekeskuses. See poiss oli ka seal. Oli teda ( minu poissi) jälle toksinud vastu pead ja norinud. Poiss oli talle kallale läinud. Tuli selle teise poisi vend( kes kiusab) oli võtnud mingi kaika ja minu poisile vastu kõrvu virutanud ning noortekeskuzest välja visanud. Poiss tuli koju ja rääkis mulle. Kõrv oli ka noatuke katki ja punetas. Helistasin selle poisi emale ,too omakorda oma poistele. Need muidugi süüdistasid minu poissi kõiges ja need poisid,kes ka noortekas olid ( sõbrad siis) kinnitasid nende juttu. Minu poiss oli oma sugulasega ,kes kinnitas minu poisi juttu. Neid juhtumeid on veel,kus nad onavahel tülitsevad ja kaklevad. Alati on minu poiss nende ema silmis süüdi jäänud. Olen aastatega lootnud,et kasvavad välja sellest,kuid siiani on see tulutult. Mida teha
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 19.06.2016 kell 23:23
Teie poeg on sattunud kiusamise ohvriks. Olete ummikus, sest tunnete, et peaksite last aitama, kuid ei tea kuidas. Mõistan, et sellist olukorda on raske taluda. Emana teeksite kindlasti kõik endast oleneva, et olukorda muuta. Samas, teie poeg on teismeeas. Suure tõenäosusega on tema jaoks keeruline toime tulla kiusamisega, kuid ka asjaoluga, et ema sellesse situatsiooni sekkuma peab.

Kõige olulisem on, et lapsel oleks kindel teadmine ja arusaamine, mis on kiusamine ja et seda ei pea taluma. Lisan lingid, millest võiks teile kasu olla. Kindlasti saate infot jagada ka pojaga. Võib olla saate koos arutada, mida on antud hetkel mõistlik koos ette võtta, et olukorda muuta. Kui tegu on ikkagi vägivallaga, siis tasuks kaaluda avalduse kirjutamist politseisse.

Loodetavasti saate probleemi kontrolli alla saamiseks nõu pidada lapse isaga. Võib olla on abi mehelikust toest kasvõi tasakaaluka vanaisa näol.

Kaaluge võimalust selle teise noormehe emaga veelkord olukorda arutada. Võib ju selguda, et saades omavahel ilma süüdistamata rääkida ja väljendada muret, et poistevahelises suhetes ei ole asjad korras, olete mõlemad huvitatud koos lahenduse leidmisest.

https://www.politsei.ee/et/nouanded/noorele/koolivagivald/
http://lasteombudsman.ee/koolikiusamine/ennetamine.html
http://kiusamisestvabaks.ee/meist/mis-on-kiusamine
http://www.tore.ee/
http://kesklk.tartu.ee/public/Anne_pandud_failid...../kesklinnakroonika_1_12_lk_4_5.pdf

Soovin teile kõike head!
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!