Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Mees ei soovi muudatusi

Luuna
Külaline
Postitatud 19.12.2016 kell 18:31
Kas on mõistlik jätkata suhet mehega, kes keeldub nägemast iseendas probleeme, mis peegelduvad meie paarisuhtes ja lapse kooliprobleemides? Ta keeldub ise teraapiasse minemast ja leiab, et mina peaksin küll endaga kõvasti tegelema, sest mina olen rahulolematu ja tema suhtes tige. Paariteraapias käime, samas mulle tundub see ebapiisav. Ja ma ei näe, kuidas saavad lahendused tekkida, kui mees oma rolli probleemide tekkimises ei näe. Kas siiski on suhteid, mida ei peaks jätkama? Tänan.
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 21.12.2016 kell 12:30
Teie paarisuhe on kriisis ning kahtlete, kas teil tasub üldse jätkata kooselu mehega, kes ei näe oma osa probleemide tekkes. Kõlab nii, et süüdistate olukorra kujunemises vastastikku teineteist, mis kahjuks veelgi probleemi eskaleerumisele kaasa aitab.
Samas on teie mees näidanud valmisolekut suhtega tööd teha- saan aru, et käite koos paariteraapias! Kas võib olla nii, et olete pettunud, kuna teie ootused muutuste tekkimiseks pole olnud nii kiired, kui soovite?
Teraapia võibki olla aeganõudev protsess, kus tulebki ausalt vaadate ennekõike iseendasse,- samas saab see toimuda alles siis, kui inimene on selleks valmis. Teisele inimesele öelda, et kuule, -kuidas sa ei näe, et viga on sinus, mine teraapiasse!- ei ole kahjuks jätkusuutlik ja tekitab ilmselgelt vastupanu ja vastureaktsioonid.
Julgustan teid aktsepteerima asjaolu, et a) abikaasa on valmis koos teiega osalema paariteraapias; b) muutused ei tule üleöö.
Usaldage oma terapeuti (ja teraapiaprotsessi), - vajadusel/sageli tehakse paariteraapias sessioone ka ühe osalejaga/kordamööda, kus saategi siis enam vaadata iseendasse. Ja teie mees turvaliselt endasse. Et siis taas koos neutraalse kolmanda osapoole osalusel koos avada suhte valukohti ning teha vajalikke muutusi. Andke aega!
Kui küsite, kas on suhteid, mida ei peaks jätkama,- siis näiteks toon siia alkoholismi ja perevägivalla (vaimne, füüsiline, seksuaalne). Antud juhtudel oleks mõistlik suhtest välja astuda. Loodan, et teie ja teie mees leiate häid põhjuseid, miks soovite endiselt olla koos!

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

2 lugejat arvavad, et see vastus ei olnud abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!