Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: kahe aastane ikka veel rinna otsas

Katrin
Külaline
Postitatud 18.11.2015 kell 17:19
Tere!
Mure see,et peagi kahe aastaseks saav neiu ikka veel tissi otsas kuigi sealt enam piima ei tule on imemis vajadus olemas. Saime oktoobris suht valutult lutist lahti võib olla sellest tingitud lutsutamise soov veel. Eriti tahab ta õhtu tuttu jäädes tissi imeda ja mudida.Olen määrinud rinna nibu küüslauguga aga sellest kasu pole korraks saab eemale kuid siis mõju kaob ja taas lutsib ta seda. Ööse ka ärkab läbi une ja otsib tissi. See kõik on nii kurnav ja rinna nibu valus tema imemisest mida teha ?
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 19.11.2015 kell 13:14
Ema rind, selle imemine on lapse jaoks tema elu alguses baasiline vajadus- olla kontaktis emaga, tunda end turvaliselt, hoitult ja hästi. Saavutada turvaline kiindumussuhe, mis loob aluse iseenda ja maailma usaldamiseks edaspidi.
Nüüdseks on teie tütar juba 2-aastane ning kindlasti juba ammusest ajast tahke toidu ning erinevate jookide peal. Rinna imemine on aga säilinud, nagu isegi nimetate, et tal on säilinud lutsutamissoov.
Lapse jaoks on teie rind ja teiega koosolemine lihtsalt harjumuspäraseks saanud turvalise läheduse saavutamise viisiks. Teie tunnete, et see kõik on kurnav, olete määrinud rinda küüslauguga, kuid see pole aidanud.
Mida teha? Esiteks tuleb teil endal olla oma otsuses kindel- et rinnaandmisega on nüüd lõpp. Kuna tegu 2-aastasega, siis annab temaga juba asju rääkida. Selgitada, miks te ei soovi enam teda imetada ja mis see teile tähendab. Lihtsate sõnadega, lühidalt ja selgelt. Vajadusel korduvalt. Kindlasti lisage, et armastate teda endiselt väga, ja saate aru tema vajadusest olla teiega koos.
Kui laps reageerib sellele nutuga, on frustreeritud, siis on see loomulik reaktsioon- meile kellelegi ei meeldi kuulda "ei!". Jääge rahulikuks, peegeldage lapse tunded talle tagasi, lubage olla kurb ja et saate temast aru. Aga rinda ta enam ei saa.
Lähedusvajadust saate lapsel katta ka teisiti. Pakkuge ise välja võimalikke tegevusi, mis kinnitaksid/pakuksid lapsele füüsilist kontakti ja seega turvatunnet; kaasake last ennast samuti ideid välja pakkuma- tegevusi, mis talle meeldib koos teiega teha.

Üks variant on selles küsimuses konsulteerida ka imetamisnõustajatega www.siet.ee või üritada google kaudu otsida näiteks märksõnadega "imetamise lõpetamine", "rinnast võõrutamine", Samuti võite rinnast võõrutamise kohta küsida nõu oma perearstilt.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!