Mõttetera

"Pole olemas täiuslikke vanemaid ega täiuslikke lapsi, kuid on piisavalt täiuslikke hetki sel teel." - Dave Willis


Miks tulla Gordoni Perekooli

Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Kontaktandmed

MTÜ Perekoolitusühing
Sina ja Mina

perekeskus at sinamina dot ee 

Reg.nr: 80208192
Koolitusluba: 5850 HTM
Majandustegevuse teade nr 253704 

a/a:  EE782200221025532345

 

UUDISKIRI SÜGIS 2013

20. november 2013 | Kärt Vajakas


                                                                                                                     Allikas: Shutterstock

SÜGIS 2013                                                                                                      

Meie sügisene uudiskiri ilmub e-koolituse valmimise ootuses. Kohe-kohe ilmuv uus e-koolitus on mänguline ja räägib piiride seadmisest lastele. E-koolituse kokkuvõtet on võimalik lugeda alljärgnevast artiklist. E-koolituse laiem mõte on olla abistavaks materjaliks lapsevanematele, et tutvustada karistamisele alternatiivseid kasvatusvõtteid ja Kadri Järv-Mändoja artikkel ongi just mõeldud avama seda teemat laiemalt ning rääkima lähemalt karistamise tagamaadest ja tagajärgedest. 
Marge Vainre kirjutab oma artiklis aga juba konkreetsemalt mina-sõnumist kui tõhusast eneseavamise moodusest ja selle väest ning teguritest, mis selle väge suurendavad või hoopis vähendavad.

Mõnusat lugemist!
Kärt Vajakas
Perekeskus Sina ja Mina

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Uus e-koolitus on valmis!

20. november 2013 | Kärt Vajakas

Oleme koolitustel ja e-nõustamiskeskkonnas saanud lapsevanematelt korduvalt küsimusi lastele piiride seadmise teemal ja otsustasime koondada olulisema info kokku ühte keskkonda, kus see oleks mugavalt kättesaadav ja samal ajal mänguliselt üles ehitatud, et pakkuda vaheldust tavapärastele koolitustele. 
 

Loe veel

Vitsaga ei aja läbi

20. november 2013 | Kadri Järv-Mändoja

Kui üks laps lööb teist, siis me peame teda kiusajaks. Kui nooruk klaarib arveid rusikaid kasutades, siis me peame teda pätiks. Kui see sama nooruk võtab naise ja avaldab talle „armastust“ teda lüües, siis peetakse teda vägivallatsejaks. Aga kui sellest samast noorukist saab lapsevanem ja ta kasutab oma lapse kasvatamisel karistamist, siis peetakse seda sageli normaalseks. Nagu laps ei olekski inimene, kellel on tunded ja vajadused.

Seoses lastekaitseseaduse muutmisega on viimasel ajal hakatud üha enam rääkima laste karistamise keelustamisest. Seaduse muutmist ei võeta ette mitte selleks, et omakorda lapsevanemaid ja seeläbi ka lapsi karistada, vaid peamine eesmärk on muuta suhtumist. Kuid ainult seadus ei tee imesid. Vaja on mõista, miks vanemad üldse karistamist kasutavad, kuidas see lapsele mõjub ja mis on  karistamise alternatiivid.
 

Loe veel

Kuidas mõjusalt rääkida mõjust minule?

20. november 2013 | Marge Vainre

Mina-keeles rääkimine on üks oluline suhtlemisoskus ja selle olulisust on kogenud paljud. See on selge eneseväljendusviis, millega saab anda partnerile teada, kuidas minu jaoks asjad on, mida ma arvan ja oluliseks pean, mida tunnen ja vajan. Kuidas saakski ilma iseennast avamata loota teise poolt mõistmist? Kuid kuidas see mina-keele kasutamine igapäevases elus välja näeb?
 

Loe veel