Perefoorum

Lapsevanema suhtlustreening Gordoni perekool

 
Gordoni perekool aitab arendada oskusi, mille abil luua ja hoida häid suhteid perekonnas ja seeläbi saada paremini hakkama ka suhetega kõikjal enda ümber.
 
Koolitus sobib sulle, kui tahad teada:
  • kuidas kuulata last nii, et ta sooviks enda mõtteid jagada
  • kuidas vanemana jaksata ja enda vajaduste eest seista
  • kuidas kasvatada lastes enesekontrolli ja vastutustunnet
  • kuidas seada piire ja koduseid reegleid nii, et pereliikmed neid järgiksid
  • kuidas ära hoida ja lahendada konflikte pereliikmete vahel

Põhiteemad: Aktiivne kuulamine, selge eneseväljendus, kehtestamine, konflikti lahendamine võitja-võitja meetodil.
Meetod: lühiloengud, rühmatööd, kogemuste analüüs, rollimängud, arutelud.
Osalejate arv grupis: 10-16 inimest.
Kestvus: 8 x 3 tundi.

Perekoolis õpitavad põhioskused on aktiivne kuulamine, selge ja hinnanguvaba eneseväljendus ning võitja-võitja konfliktilahendus. Kõiki neid oskusi õpetatakse laiemalt ka suhtlemistreeningutel ja ärikoolitustel.

Õpitu tulemusel oskavad vanemad paremini tugevdada ja taastada kontakti oma lapse ning pereliikmetega ning lahendada igapäeva suhtlusolukordi suhteid kahjustamata ja võimu kasutamata. Perekool rõhutab karistamise negatiivseid tagajärgi ja ebaefektiivsust ning annab kaasa toimivad alternatiivid.

 

ÜLESEHITUS

Perekoolis õpitakse praktilise harjutamise, rollimängude, kogemuse analüüsi, lühiloengute ja professionaalselt juhitud rühmatööde ning arutelude abil. Perekool toimub 10–16 osalejaga grupis, et oleks tagatud kogemuste mitmekesisus, kuid samas ka piisav tähelepanu igale osalejale.
Perekooli pikkus on 24 tundi, kokku saadakse kaheksal korral kolmetunnilistel sessioonidel. Sessioonide vahelisel ajal on kursusel osalejal kodutööna vajalik harjutada uusi oskusi. Perekool toetub Thomas Gordoni raamatule „Tark lapsevanem“, lisaks saab iga koolitusel osaleja vastava töövihiku harjutusvara ja lisalugemisega.
Koolitusi viivad läbi Perekeskuse Sina ja Mina koolitajad, kes on läbinud vastava väljaõppe ja omavad Gordon Training International poolt välja antud litsentsi.
Koolituse läbinud saavad tunnistuse osalemise kohta. Koolituse maht on 1,5 EAP.


Gordoni perekool on töötatud välja kliinilise psühholoogi Thomas Gordoni poolt Ameerika Ühendriikides. Thomas Gordoni kohta saad lähemalt lugeda siit.

 

KALENDER

Vaata täpsemat infot alustavate gruppide kohta ja registreeru SIIN. Gruppidele saab pakkumist küsida nii e-maili kui telefoni teel. E-mail: perekeskus at sinamina dot ee. Telefon: 6 816 570.

 

Näidis videoklipid

Gordoni perekooli materjalide hulka kuuluvad ka klipid, kus on toodud sama olukorra puhul kaks erinevat lahendust. 
Esimene lahendus (1. osad) näitab vanem-laps suhet olukorras, kus lapsevanem kasutab mitte toimivad suhtlemisoskuseid (Gordoni perekoolis nimetatakse neid suhtlemistõkkeks).
Teine lahendus (2. osad) näitab, milline võiks olla olukorra üks võimalik lahenduskäik kasutades rohkem oskusi, mida õpetatakse Gordoni perekoolis. Siiski tuleb meeles pidada, et siin pole toodud nö ideaalvariant vaid klipid on loodud arutelu tekitamiseks!

Vaadates küsige endalt: "Kuidas mina selle olukorra lahendaksin?. Mida teeksin samamoodi, mida teisiti?"

Koolituse tellimine väikeprojektiga

Sa otsid võimalusi koolitusprojektide rahastamiseks? Perekeskus pakub omapoolset abi väikeprojektide kirjutamisel. Täpsem info siin!