Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Lühiloengud ja grupinõustamised

Kui otsid vastuseid lapse kasvatamisega tekkinud küsimustele, siis telli meilt lühiloeng. 

Mõned näited loengutest:

  • Kuidas käituda konfliktiolukorras? Konfliktide ennetamine ja lahendamine suhteid säästval viisil.
  • Piiride seadmine. Millised on minu piirid? Kuidas seada piire nii, et suhe lapse ja vanema vahel ei muutuks halvemaks? Millised on hoiakud, mis takistavad piiride seadmist?
  • Kuidas tulla toime lapse jonniga? Mõeldud lasteaialaste vanematele. Loengu käigus antakse ülevaade väikelapse arengu iseärasustest. Kuidas mõista jonni ja agressiivsust ning kuidas nendega toime tulla? Lapsevanema hoiakute ja paarisuhte korrashoiu mõju lapsele.
  • Esimene aasta lasteaias. Lasteaia olulisus lapse sotsiaalsete oskuste arenemisel. Lapsevanema roll lapse kohanemisel lasteaiaga. Kuidas saab lapsevanem last iseseisvumisel toetada ja millele tuleks tähelepanu pöörata? Õpetaja ja lapsevanema koostöö.
  • Mida peaksid teadma lasteaialapse arengust? Mõeldud lasteaiaõpetajale ja lapsevanemale. Milliseid lapse arengulisi iseärasusi peaks silmas pidama, kui laps läheb kollektiivi. Millised on lasteaiarühma kui grupi omapärad, millega peaks arvestama, et hõlbustada laste koosolemist rühmas.
  • Esimene aasta koolis. Millisteks muutusteks last ette valmistada? Millised muutused leiavad aset lapsevanema jaoks lapse koolitee alguses? Vastutuse õpetamine vastavalt lapse vanusele. Kooli ja kodu koostöö.
  • Mis on õpimotivatsioon? Kuidas tekitada lapses vastutustunnet? Kuidas toetada õpimotivatsiooni lapse arengulisi iseärasusi silmas pidades? Miks preemiad ei tööta? Kuidas abistada last õppimisel? Loengut on võimalik tellida vastavalt vanuseastmele algkooli-, põhikooli- ja gümnaasiumiealiste laste vanematele.
  • Lapse isiksusliku arengu toetamine. Kuidas aidata kaasa ennast juhtiva lapse arengule? Tunnustus või kiitus- eneseväärtustunnet mõjutavad tegurid. Lapse arenguvajadustest.
  • Mida teha tunnetega? Mõeldud lasteaiaõpetajale ja lapsevanemale. Iseenda mõistmine ja lapse mõistmine algab tunnete mõistmisest. Millised on tundekasvatuse alused, kuidas tundeid mõista ja valitseda?
  • Elu teismelisega. Eelteismelise ja teismelise arengulised iseärasused – kuidas nendega arvestada? Noorte tärkav seksuaalsus. Kuidas luua ja hoida lähedasi suhteid teismelisega? Lapsevanema võim versus eeskuju.

Lühiloengu kestvus: 1,5h

Loengu hind: al 400€ 

NB! Keskustest kaugema sihtpunkti puhul lisandub hinnale ka kütusekulu. 

Loenguid viivad läbi meie koolitajad.

 

GRUPINÕUSTAMINE

Vahel jääb loengust väheks? Soovid ühistesse aruteludesse kaasata oma õpetajaid ja lapsevanemaid? Nüüdsest pakume võimalust kutsuda Perekeskuse Sina ja Mina nõustaja juhtima grupinõustamist teile olulisel teemal.

Grupinõustamine toimub väikeses ringis, 10 kuni 15 inimest. Grupinõustamise formaat lubab teemat käsitleda sügavamal tasandil ning eeldab aktiivset osalemist lapsevanemate ja õpetajate poolt. Spetsialist toob ühisessse arutellu omapoolset teadmist ning vastab ringis tekkivatele küsimustele. 

Gruppides kehtivad konfidentsiaalsusreeglid. Selle eest, et grupis tekiks usaldus ja koostöö, vastutab nõustaja.

Kestus: 2h
Hind: 500€


Lühiloengute ja grupinõustamise tellimiseks palun anna oma soovist teada perekeskus at sinamina dot ee