Mõttetera

"Pole olemas täiuslikke vanemaid ega täiuslikke lapsi, kuid on piisavalt täiuslikke hetki sel teel." - Dave Willis


Miks tulla Gordoni Perekooli

Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Kontaktandmed

MTÜ Perekoolitusühing
Sina ja Mina

perekeskus at sinamina dot ee 

Reg.nr: 80208192
Koolitusluba: 5850 HTM
Majandustegevuse teade nr 253704 

a/a:  EE782200221025532345

 

UUDISKIRI KEVAD 2013

26. märts 2013 | Kärt Vajakas

 

                                                                                                                              Allikas: Internet
KEVAD 2013                                                                                                      


Selle aasta esimese uudiskirja oleme pühendanud teismeliste teemale. Teismeliseiga tähendab nii noorele kui vanemale muutusi, millest kõnelevadki järgnevad artiklid.
Õnne Aas-Udam kirjutab teismelistega toimuvatest muutustest ja sellest, millist tuge vajab üks teismeline oma vanemalt. Meelike Saarna räägib sellest, mis muutub lapsevanema ja teismelise suhetes ja mida seejuures tähele panna. Kristi Raava käis rääkimas Vikerraadio Huvitaja saates sellest, kuidas teismelistega häid suhteid saavutada. Ja viimaseks oleme ära toonud Jesper Juuli videokonverentsi, milles ta räägib agressiivsusest ja empaatiast, teema, mis seondub hästi teismeliste teemaga. Kõigil on võimalik kuulata inglisekeelset loengut ning lugeda sellest ka eestikeelset kokkuvõtet.

Mõnusat lugemist!
Kärt Vajakas
Perekeskus Sina ja Mina

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Teismeliste psühholoogia

26. märts 2013 | Õnne Aas-Udam

Et mõista oma teismelist/murdeealist last paremini, soovitaks lugejal teha kohe üks väike meenutusharjutus: meenuta hetkeks – milline teismeline olid Sina? Mida Sulle meeldis teha, kellega koos olla? Mida Sa kindlasti teha ei tahtnud ja kuidas sellises olukorras käitusid? Kuidas Su vanemad Sind sellises olukorras kohtlesid?
 

Loe veel

Murdeealine murrab end lahti

26. märts 2013 | Meelike Saarna

Võib olla, et see juhtub tasapisi – sinu väikese armsa lapsukese suureks kasvamine läbi puberteediea. Ühel ilusal päeval sa lihtsalt märkad, ilmselt pigem rõõmu kui ehmatusega, et see tilluke suu juures sussutatu on juba üpriski suur. Tüdrukutirtsul, kes vahel ikka veel oma lapselikke mänge mängib, on kasvanud väikesed tissimuksud ning ta liikmed tunduvad kohmakalt pikad, ja su kukehäälega pojuke vastab ühel päeval telefonis ehmatavalt jämeda häälega ja tema seni nii siledal palgel õitsevad vistrikud. Sa märkad, et laps on vahel harjumatult endassetõmbunud või turtsakas,  kuid üldjoontes saate ikkagi sama hästi läbi kui ennegi.
 

Loe veel

Kuidas teismelise lapsega häid suhteid säilitada?

26. märts 2013 | Kristi Raava

Paljud lapsevanemad küsivad endalt, kuidas teismelise lapsega häid suhteid säilitada ja teda väärikalt suunata. Vikerraadio Huvitaja saates käis sel teemal rääkimas Gordoni perekooli koolitaja ja koolipsühholoog Kristi Raava.
 

Loe veel

Jesper Juul: Agressioonist ja empaatiast

26. märts 2013 | Kärt Vajakas

Jesper Juuli videoloeng agressiooni ja empaatia teemal. Kokkuvõtvalt võib öelda, et selles loengus räägib Jesper Juul agressioonist kui millestki meile omasest, mida aga sageli liiga kergesti sildistatakse ebasobivaks käitumiseks. Ühed sagedased sildistajad, kellega Jesper Juul oma töös kokku puutub, on naissoost õpetajad, kes on pidanud õppima oma agressiooni alla suruma. Parim ravim agressiivsusele on aga empaatia.

Videoloengut saab inglise keeles kuulata järgmisel aadressil: http://vimeo.com/55093210

Loe veel

Perekeskuses uued lühiloengud!

26. märts 2013 | Kärt Vajakas

Perekeskus Sina ja Mina ja Avatud Meele Instituut (AMI) koostöös pakuvad sel kevadel uusi lühiloenguid.

Uuteks teemadeks on „Koolikiusamine“ ja „Piiride seadmine“.


Loe veel

Raamatusoovitused

26. märts 2013 | Kärt Vajakas

Perekeskus soovitab

Loe veel