Mõttetera

"Pole olemas täiuslikke vanemaid ega täiuslikke lapsi, kuid on piisavalt täiuslikke hetki sel teel." - Dave Willis


Miks tulla Gordoni Perekooli

Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Kontaktandmed

MTÜ Perekoolitusühing
Sina ja Mina

perekeskus at sinamina dot ee 

Reg.nr: 80208192
Koolitusluba: 5850 HTM
Majandustegevuse teade nr 253704 

a/a:  EE782200221025532345

 

UUDISKIRI - TALV

22. detsember 2015 | Kärt Vajakas

Aasta viimane uudiskiri on teie ees. Me lõpetame aasta pidulikult lapse arengu seeria viimase artikliga, seekord kirjutab meie koolitaja ja loovterapeut Õnne Aas-Udam teismelistest. Jagame teiega ka ühte artiklit, mis ilmus Ole kohal teavituskampaania raames ning räägib, kuidas lapsega 10 minutiga kontakti luua. Lisaks jagame infot järgmisel aastal toimuvate koolituste kohta ning seejärel tutvustame meie koolitajat Auli Andersalu-Targot, kes jagab nõuandeid teadlikumaks päkapikunduseks. 

Head lugemist!

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

 

Lapse arengu ABC: teismeline

22. detsember 2015 | Õnne Aas-Udam

Lapse arengu artiklite seeria lõpeb teismelise teemaga. Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja ja loovterapeut Õnne Aas-Udam tutvustab meile arengut puudutavaid müüte, olulisemaid verstaposte ning toob ära ka konkreetsed nõuanded lapsevanematele, kuidas selles vanuses lapse arengut toetada.

  

Loe veel

Kuidas saada lapsega kontakti 10 minutiga?

22. detsember 2015 | Ole kohal kampaania

Jagame teiega laps ja vanem kontakti kampaania "Ole kohal" raames avaldatud artiklit, kus on toodud nõuanded, mida lapsega kontakti saavutamiseks ja hoidmiseks ühiselt ette võtta. 
 

Loe veel

Registreeru 2016. a koolitustele

22. detsember 2015 | Kärt Vajakas

Jaanuaris ja märtsis on algamas Gordoni perekooli koolitused Tallinnas ja Tartus. Jätkame ka grupinõustamistega, teemadeks lapsele piiride seadmine ja lähisuhete hoidmine. 
 

Loe veel

Saage tuttavaks: Auli Andersalu-Targo

22. detsember 2015 | Kärt Vajakas

Selles rubriigis tutvustame teile perekeskuse koolitajaid ja küsime nendelt ühe küsimuse, mille vastus võiks lapsevanematele olla huvitav ja abistav. Seekordseks koolitajaks Auli Andersalu-Targo, kes annab nõuanded, kuidas päkapikundust teadlikumalt läbi viia.

Loe veel

KAMPAANIA "OLE KOHAL" ERI

26. oktoober 2015 | Kärt Vajakas

 

                                                                                                            
Seekordne uudiskiri on pühendatud lapse ja vanema kontaktile ja ilmub Perekeskuse Kontakti kampaania "Ole kohal" raames.  

Esimese ja teise artikli teemaks on kontakt, jagame teiega lõbusaid videoklippe, e-koolitusi, tuntud ja armastatud inimeste meenutusi lapsepõlvest ja lihtsaid nõuandeid kontakti saavutamiseks ja hoidmiseks.

Edasi jätkame lapse arengu seeriaga, seekord kirjutab meie koolitaja ja pereterapeut Tiina Teska vanusest 6-10. Seejärel tutvustame teile meie koolitajat Nelly Randveri, kes jagab teiega oma nõuandeid lastevaheliste tülide vahendamisel. 

Head lugemist!
Kärt Vajakas
Perekeskus Sina ja Mina

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

 

Kontakti kampaania "Ole kohal"

26. oktoober 2015 | Kärt Vajakas

26.-31. oktoober on perekeskuses kontakti nädal. Kontakti kampaania "Ole kohal" põhisõnumiks on see, et kontakt lapsega on oluline ning selle saavutamiseks on võimalik juba täna midagi ära teha. Meil on teile palju põnevat materjali!
 

Loe veel

Lapse arengu ABC: vanus 6-10

26. oktoober 2015 | Tiina Teska

Lapse arengu artiklite seeria jätkub vanusega 6-10, Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja ja pereterapeut Tiina Teska tutvustab meile arengut puudutavaid müüte, olulisemaid verstaposte ning toob ära ka konkreetsed nõuanded lapsevanematele, kuidas selles vanuses lapse arengut toetada.

 

Loe veel

Kuidas lahendada lastevahelisi tülisid?

26. oktoober 2015 | Nelly Randver

Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja Nelly Randver annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas efektiivselt ja hoidvalt lahendada lastevahelisi konflikte. 

 

Loe veel

Saage tuttavaks: Nelly Randver

26. oktoober 2015 | Kärt Vajakas

Selles rubriigis tutvustame teile perekeskuse koolitajaid ja küsime nendelt ühe küsimuse, mille vastus võiks lapsevanematele olla huvitav ja abistav. Seekordseks koolitajaks Nelly Randver, kes annab nõu lastevaheliste konfliktide teemal. 

 

Loe veel

4 peamist paarisuhte rikkujat

4. september 2015 | The Gottman Institute: http://www.gottman.com/?s=four+horsemen

Uuringud näitavad, et 90% tõenäosusega lähevad lahku need paarid, kes pikema aja jooksul kasutavad teatud suhtlusvõtteid, mida Dr Gottman nimetab „ 4 ratsanikuks“.

 

Loe veel

13 nõuannet häbeliku lapse toetamiseks

12. august 2015 | www.ahaparenting.com

Siin on üks sisukas artikkel häbeliku lapse toetamisest koos konkreetsete nõuannetega.

 

Loe veel

Kas su laps saab sind usaldada? 5 nõuannet

21. juuli 2015 | www.ahaparenting.com

Sind testitakse! Kui lapsed saavad usaldada sind „väikeste“ asjadega, siis tulevad nad sinu juurde ka suurtes küsimustes.

Lapsed ei tule lihtsalt vanema juurde öeldes midagi sellist: „Ma tean, et sa tahad, et ma saaksin koolis ainult parimaid hindeid ja mul on võimalus homses testis spikerdada – mida ma peaksin tegema?“ või „Ma olen buliimik.“ Vanemad peavad selle usalduse ära teenima. Aga kuidas?
 

Loe veel

15 nõuannet, kui vanematel on erimeelsused laste kasvatamise osas

14. juuli 2015 | positiveparenting.com

Selles artiklis on vaatluse all see, mida vanem saab iseendas muuta, et lahendada erimeelsusi oma partneriga laste kasvatamises.

Loe veel

6 nõuannet, kui lapse tuba on pidevalt segamini

4. juuli 2015 | www.positiveparenting.com/

Lapse segamini tuba võib vanemale palju tuska tekitada. Oma toa korrashoidmine on oluline eluoskus, mis võetakse kaasa ka täiskasvanuellu.

Loe veel

UUDISKIRI SUVI 2015

12. juuni 2015 | Kärt Vajakas

 

                                                                                                          Foto: Izabela Urbaniak 
SUVI 2015                                                                                                     

Siin on meie suvised artiklid. Pereterapeut Marge Vainre jätkab lapse arengu seeriat vanusega 3-6, konkreetsete nõuannetega, mida tähele panna ja kuidas last toetada. Teine artikkel on taas kontakti teemal ning räägib konkreetsetest nõuannetest, mida saab vanem teha, et suurendada peres lähedust
Vahepeal ilmus meil uudiskirjas veel kaks artiklit, mis väärivad mainimist: "6 asja, mida sa ei tohiks oma lapsele öelda", "Mida teha, kui laps unustab?".

Lisaks tutvustame sügisesi koolitusi, millele registreerumine on juba alanud. 
Seekord tutvustame teile perekeskuse koolitajat Ene Raudlat, kes jagab meiega nõuandeid lapse rahuliku uinumise teemal.

Head lugemist!
Kärt Vajakas
Perekeskus Sina ja Mina

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

 

Lapse arengu ABC: vanus 3-6

12. juuni 2015 | Marge Vainre

Jätkame oma neljaosalise artiklite seeriaga lapse arengu teemal. Teises osas selgitab pereterapeut Marge Vainre, millised on 3-6-aastase lapse tavapärased arengut puudutavad müüdid, millised on olulisemad arengulised iseärasused ning toob ära ka konkreetsed nõuanded lapsevanematele, kuidas selles vanuses lapse arengut toetada.

 

Loe veel

5 nõuannet, kuidas suurendada peres lähedust

12. juuni 2015 | www.ahaparenting.com

Lähedus hoiab peresid koos. See ühendab pereliikmeid läbi aastate ning aitab läbi tulla rasketest aegadest, muudab sujuvamaks keerulised igapäevaolukorrad ja tasub lõpuks kuhjaga nähtud vaeva. Lähedust on keeruline sõnastada, kuid me teame, mis tunne see on. Lähedus on see, kui tunneme, et oleme teisega kontaktis.

 

Loe veel

Saage tuttavaks: Ene Raudla ja rahuliku uinumise nõuanded

12. juuni 2015 | Kärt Vajakas

Selles rubriigis tutvustame teile perekeskuse koolitajaid ning palume neil tuua ära konkreetsednõuanded mõnel lapse kasvatamisega seotud teemal. Seekord vastab küsimusele koolitaja Ene Raudla, Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja, kliiniline psühholoog ja pereterapeut.

 

Loe veel

Algas registreerumine sügise koolitustele

12. juuni 2015 | Kärt Vajakas

On aeg haarata kalendrid ja panna kirja sügisel algavad koolitused! Sügisel jätkame perekeskuses grupinõustamiste formaadiga, mis on vanemate poolt soojalt vastu võetud ja lisaks on algamas viis Gordoni perekooli gruppi Tartus ja Tallinnas. Üle pika aja on meil algamas ka üks venekeelne grupp. Registreerumine on juba alanud!

 

Loe veel

Mida teha, kui laps pidevalt unustab?

5. juuni 2015 | www.positiveparenting.com

„Isa, kus mu koolikott on?“
„Ema, ma unustasin oma trenniriided! Mul on neid kohe vaja!“
„Kuhu ma oma kampsuni panin?“

Kas mõni nendest lausetest tundub teile tuttav?
 

Loe veel

6 asja, mida sa ei tohiks oma lapsele öelda

29. mai 2015 | www.parenting.com

Millised ütlused tuleks lapsevanemana oma sõnavarast ära kustutada ja kuidas rääkida lapsega nii, et ta sind kuulaks?

Loe veel

UUDISKIRI KEVAD

31. märts 2015 | Kärt Vajakas


                                                                                                                      Allikas: Internet 

KEVAD 2015                                                                                                     

Kevad toob endaga kaasa uued mõtted ja mängulusti! Mäng läbib märksõnana mõlemat seekordset lugu.
Meelike Saarna annab lühikese ülevaate 0-3-aastase lapse arengust ning konkreetsed nõuanded, kuidas selles vanuses lapse arengut toetada. 
Kadri Järv-Mändoja kirjutab lapse ja vanema vahelisest kontaktist ning sellest, mida saab vanem teha kontakti kvaliteedi tõstmiseks ja hoidmiseks.

Lisaks tutvustame Perekeskus Sina ja Mina uusi lühiloengud ja grupinõustamisi, mis toimuvad alates aprillist Tallinna kesklinnas. Loenguid viivad läbi selle uudiskirja artiklite autorid Meelike ja Kadri.
Seekord tutvustame teile perekeskuse koolitajat Raivo Ilmsalu, kes räägib sellest, milline on tema jaoks praegusel hetkel kõige huvitavam laste kasvatamisega seonduv teema või küsimus.

Head lugemist!
Kärt Vajakas
Perekeskus Sina ja Mina

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

  

Lapse arengu ABC: vanus 0-3

31. märts 2015 | Meelike Saarna

Alustame neljaosalise artiklite seeriaga lapse arengu teemal. Esimeses osas selgitab Meelike Saarna, millised on tavapärased arengut puudutavad müüdid, millised on 0-3-aastase lapse olulisemad eeldused arenguks ning toob ära ka konkreetsed nõuanded, kuidas selles vanuses lapse arengut toetada.

Loe veel

Hea kontakt lapsega muudab vanemaks olemise lihtsamaks

31. märts 2015 | Kadri Järv-Mändoja

Ilmselt on paljud vanemad märganud, et kui enda elu muutub kiireks ja pingeliseks, siis muutub ka kodune õhkkond ärevamaks. Enamasti on lapsed need, kes ei anna enam asu, ei taha teha koostööd, virisevad ja vinguvad. Mis võib olla lapse muutunud käitumise taga?

Loe veel

Tule osale loengutel ja grupinõustamistel!

31. märts 2015 | Kärt Vajakas

Alates aprillist pakume lapsevanematele lühiloenguid ja grupinõustamisi. Loengud toimuvad Tallinnas.

Loe veel

Algab kevade viimane Gordoni perekool

31. märts 2015 | Kärt Vajakas

7. aprillil alustab selle kevade viimane Gordoni perekooli koolitus Tallinnas Haide Antsoni juhtimisel. 

Loe veel

Saage tuttavaks: Raivo Ilmsalu

31. märts 2015 | Kärt Vajakas

Selles rubriigis tutvustame ükshaaval perekeskuse koolitajaid ja küsime nendelt ühe küsimuse, mille vastus võiks lapsevanematele olla huvitav ja abistav. Seekord vastab küsimusele koolitaja Raivo Ilmsalu. Raivo on Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja ning Perekond.eu üks loojatest, kes töötab lapsevanemate koolitaja ja paarisuhteterapeudina.

 

Loe veel

Head lasteraamatud

31. märts 2015 | Kärt Vajakas

"Sinivant läheb lasteaeda" ning "Karneval ja kartulisalat"!

Loe veel

TALV 2014

19. märts 2015 | Kärt Vajakas

 

                                                                                                 Allikas: Shutterstock                                                                                  

Jõulunumbris on meil teile koguni neli väga põnevat artiklit. Esimeses artiklis räägib Kadri Järv-Mändoja, mida „päkapik piilub“ hoiatustest arvata ja milline võiks olla hästi toimiv "päkapikukasvatus". Karmen Maikalu kirjutab sellest, mis on tõhusa töö- ja pereelu ühildamise alustalad ning millised on võimalikud ohumärgid. Veel jagame teiega ühte väga head artiklit, mille leidsime keskkonnastteadlikvanem.ee ja milles Dr Laura Markham toob ära 14 praktilist nõuannet, kuidas vanem saab oma viha kontrollida.
Lisaks on Perekeskuse Sina ja Mina e-nõustajad lahti seletanud järgmised 10 laste kasvatamisega seotud müüti. 
Perekeskuse koolitajatest tutvustame teile sel korral Meelike Saarnat, kes räägib sellest, millised on olnud tema viimased avastused lapsevanematega töötades.

Head lugemist!
Kärt Vajakas
Perekeskus Sina ja Mina

Uudiskirja väljaandmist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.