Mõttetera

"Pole olemas täiuslikke vanemaid ega täiuslikke lapsi, kuid on piisavalt täiuslikke hetki sel teel." - Dave Willis


Miks tulla Gordoni Perekooli

Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Kontaktandmed

MTÜ Perekoolitusühing
Sina ja Mina

perekeskus at sinamina dot ee 

Reg.nr: 80208192
Koolitusluba: 5850 HTM
Majandustegevuse teade nr 253704 

a/a:  EE782200221025532345

 

Koolitaja vastab: minu viimased avastused lapsevanematega töötades

16. detsember 2014 | Meelike Saarna

Selles rubriigis tutvustame ükshaaval perekeskuse koolitajaid ja küsime nendelt ühe küsimuse, mille vastus võiks lapsevanematele olla huvitav ja abistav. Seekord vastab küsimusele koolitaja Meelike SaarnaMeelike on pereterapeut, perekeskuse lepinguline koolitaja ja lektor.  

 


Olen lektorina esinemas käinud paljudes koolides-lasteaedades. Mõni aeg tagasi juhtisin üht töötuba Peetri lasteaed-põhikooli lapsevanemate päeval, ses koolis on traditsioon kaks korda aastas selliseid vanemaharidusele keskenduvaid päevi korraldada ning vanemad on aktiivsed osalema. Oleks vaid neid vanemaid rohkem, kes soovivad oma lapsi kasvatades ka ise vaimselt kasvada. Ka Gordoni perekooli gruppe koolitades on nähtav, kuidas kõige enam aitavad õpitavad suhtlemismudelid ja -tehnikad paremaid peresuhteid luua just neil isadel-emadel, kes on nõus tööd tegema iseendaga, oma sisemiste hoiakute ja väärtustega.

Viimased kaks aastat olen olnud lektor Tallinna Inglise Kolledži lapsevanemate akadeemias. Mind rõõmustab sealsete vanemate kaasahaaratus, nende soov lapsevanemana areneda. Need on olnud toredad koosmõtlemised.

Meie koolid võiksidki laste harimise kõrval aina rohkem olla ka vanemahariduskeskused, ja õnneks on seda laadi arengut aina enam ka märgata. Koolitajate-lektorite puudust meil ju ei ole ja vanemad saavad siin ka ise algatust näidata, tehes vastavaid ettepanekuid kooli juhtkonnale ja hoolekogule.

Seda, kuidas inimesed on aina teadlikumad ka paarisuhte toimimise osas, tajun oma igapäevases töös perede ja paaridega. See on reeglina hea alus, et minna suhete uurimises sügavamale, selleks et jõuda soovitud muutusteni. Pean väga oluliseks oma kolleegide ja iseenda tööd perekeskuse e-nõustamiskeskkonnas. Vastukaaluks meedias tihti esitletavatele "kolme-nipi-teooriatele" on meie keskkonnas vastused nii lapsekasvatuse kui ka paarisuhte teemalistele murekirjadele süvitsi minevad ja iseenda üle mõtlema ärgitavad. Aasta lõpul on ikka kombeks midagi soovida-soovitada, minu ettepanek kõlab nii: rohkem mõtlemist iseenda üle ja iseendast oma suhete sees.